Prestashop E ticaret Yazılımı

Prestashop Nedir?

 

Gelişmiş E Ticaret Yazılımı

Prestashop adından da anlaşılaçağı gibi presta alışveriş anlamına gelmektedir. Prestashop genel itibari ile bir e-ticaret yazılımı olmakta ve ücretsiz açık kod kaynaklıdır.
 
Dünya üzerinde 100 binden fazla kullanıcısı ve geliştiricisi bulunmaktadır. Prestashop dünya üzerinde ücretsiz e-ticaret yazılımı olarak kabul görmüş olsada pek fazla bilmeyeni de bulunmaktadır.
 
 
 
WordPress gibi büyük ve kullanışlı sistemlerin yanında küçük sistemler olarak nitelendirilmektedir.
 
Prestashop ücretsiz demiştik evet PHP de ücretsiz bir yazılım dilidir onunla beraber MYSQL PHP+MYSQL server kullanan bir içerik yönetim sistemidir. PHP bilginiz var ve CSS bilginiz üst düzeyde ise kendi tasarımınızı oluşturup Prestashop sistemine giydirebilirsiniz. Yada var olan tema üzerinden de edit(düzenleme) yapabilirsiniz.
 
Prestashop kolay kurrulumu ve bazı hosting firmalarının da otomatik olarak kurup verdiği bir sistemdir.
 
Prestashop’u tanıdık ve biraz detaylarına inecek olursak;

Nasıl ve Nerelerde Kullanılır?

Evet ilk olarak kurulum demiştik çok basit demiştik ve kurulum ardından gelen eklentiler ile ilk e-ticaret adımımızı bu şekilde atabiliriz.
 
Prestashop 2007 yılında açık kaynak kodlu yazılım lisansı alınarak küçük ve orta ölçekli işletmelerin kullanabileceği bir e-ticaret yazılımı olarak piyasaya sürülmüştür veya geliştirilmeye açılan bir projedir.
 
 
Prestashop Paypal ve Google Checkout gibi çok sayıda çeşitli ödeme seçenekleri mevcuttur.
 
Prestashop 2010 yılında en iyi açık kaynak kodlu yazılıma sahip e-ticaret yazılımı ve 2011 en iyi iş uygulaması yazılımı seçilmiştir.
 
Yönetim paneli yani sitenizi yönettiğiniz arka kısım ajax kodlaması ile yapılmış olup işlemlerinizi daha pratik şekilde ve görselliğe önem verilmiş sistemlerdendir. Ücretsiz geliştirilen paylaşıldığı modül ve blokları kullanabildiğiniz ve eklenti modül veya tasarımları geliştirerek ücret karşılığında satılmasını isteyenler Prestahop resmi eklentiler sayfasından işlemlerini yapabilirler.
 
Prestashop gibi bir çok yazılım bulunmaktadır. Prestashop dan önce bir çok  geliştiricisi ve ücretli olarak geliştiren özelliklede Türkiye’de olmakla beraber bu sistem üzerinden çalışna çok sayıda site ve işletme bulunmaktadır.
Opencard sistemi oldukça başarılı ve hızlı düzenlenebilir hali ile birçok PHP yazılımcısını kendine çekmektedir.
 
En iyi şekilde hazırlayıp ve sizlere sunmuş olduğumuz prestashop yani e-ticaret yazılımımızı istediğiniz şekilde ayarlanabilmektedir.Bu yazılım sayesinde hayal etmiş olduğunuz e-ticaret teması ile beraber bu yazılımı kullanarak satmak istediğiniz satış sitesine sahip olmuş olursunuz.
 
Bu tasarımlar yapılırken hayal etmiş olduğunuz şekilde ayarlanmaktadır.Bir firma sahibini temsil edecek şekilde hazırlanan bu sitelerimiz sayesinde iyi satışlar yapabilirsiniz.