Kurumsal Yandex Mail Hesabı Oluşturma Eğitimi

Bu Yazımızda sizlere kurumsal mail hesaplarını yandex altyapısında nasıl kullanabileceimiz ile ilgili bir video hazırladık.

 

Öncelikle mail hesabını oluşturacağımız domain alan adı adı ile ilgili bir kaç ayar yapmamız gerekecektir.

Gerekli Olanlar Diye Bir Lise Hazırlayalım.

  • Domain(Alana Adı)
  • Adınıza açıacağınız bir yandex hesabı.
  • Orta derecede bilgisayar bilgisi.:)

Yandex kurumsal mail kullanmak için gerekenlere sahipseniz.

İlk işlerimizden biri domainimizin Mx Adresini mx.yandex.net. oalrak değişitmrk olacaktır.

Bildiğimiz yada bilmediğimiz gibi mx adreleri mail sunucusunu yönlendirdiğimiz server adresleridir.

Bu adımı alan adını satın aldığını firmanın yönetim panelinden dns düzenleyerek yada cpanel whm gibi sunucu yönetim programlarından dns düzenle bölümlerinden  yapabilirsiniz.

Yandex bu adımı atladığınızda sizden bir de alan adı doğrulaması isteyecektir ve yönergeleri takip etttiğinizde size bir html dosyası oluşturup içerisine yandex tarafından verilen kodu yerleştirdiğinizde yandex size inanaıp ha bu domain bu arakdaşın ben na hizmet verebilirim diyor.

Bütün bu işlemleri tamamlayıp videodan da destek alarak mail hesaplarınızı hosting ücreti satın almadan bile kullanmaya başlayabilirsiniz.

yandex  sizelere 1000 adet mail hesabı verip her biri için yandex disk ile beraber 10GB kota veriyor e daha ne istiyorsunuz.

 

Yandex kurumsal mail hesaplarının normal kurumsal mail hesaplarına göre tek farkı daha güvenli ve yedeklenebilir olmasının dışında hiç kesintisiz çalışması bence müşterilerimiz gayet memnunlar tabi buda bize zaman kazandırıyor mailler ile ilgili problemler ve çözüm için verilen uğraşlar zaman kaybına sebeb olurken yandex bunları bize ücretsiz sunuyor bundan iyisi şamda kayısı diyip yazımı bitiriyim. Sağlıcakla Kalın

'